logo
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

aktualnie brak wydarzeń

Zobacz Kalendarz wydarzeń

BIP DPS PRZYSTAŃ
 

Muzeum Śląskie

11 kwietnia 2019 Muzeum Śląskie

W dniu 09.04.2019r. udaliśmy się do Muzeum Śląskiego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z nową wystawa czasową ,, Górny Śląsk z powietrza”. Mogliśmy podziwiać fotografie Naszego regionu, które wykonane były z dużej wysokości. Byliśmy zaciekawieni przedstawioną różnorodnością architektury oraz krajobrazu, a także widocznym kontrastem między terenami przemysłowymi, a zielonymi.
Nie mogliśmy pominąć jednej z naszych ulubionych wystaw stałych, która koncentruje się na historii Górnego Śląska. W labiryncie sal czuliśmy się jak prawdziwi odkrywcy, którzy w każdej z nich odnajdują nowe, ciekawe elementy.
W poszukiwaniu nowych doznań dotarliśmy do budynku starej łaźni, w której znajdywała się ekspozycja archeologiczna ,, Blisko, lecz z dalekiego świata. Historia udomowienia ssaków”. Mieliśmy niecodzienną okazję zobaczenia ciosów mamuta, całego szkieletu konia oraz krowy. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy na temat procesu udomawiania ssaków przez naszych przodków.
Ostatnim punktem zwiedzania, który stał się już naszą tradycją, było wjechanie na wieżę widokową. Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy podziwiać panoramę Katowic i poczuć, że jesteśmy trochę bliżej Nieba.