logo
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

aktualnie brak wydarzeń

Zobacz Kalendarz wydarzeń

BIP DPS PRZYSTAŃ
 

Wycieczka do Wadowic

12 września 2019 Wycieczka do Wadowic

Wadowice, malownicze miasteczko na południu Polski, położone w Beskidzie Małym, nad rzeką Skawą. Rodzinne miasto Papieża Jana Pawła II, szybko stało się ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym.
Dlatego z wielką radością mieszkańcy naszego domu pojechali w dniu 12.09.2019 r. do Wadowic.
Słoneczna pogoda zachęciła nas do spędzenia czasu na pięknym rynku, gdzie podziwialiśmy architekturę. Obok Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny na ul. Kościelnej 7, znajduje się Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.
Barbara i Jarosław Kłaputowie są autorami multimedialnej wystawy na temat życia naszego Ojca Świętego. Wystawa została podzielona na szesnaście stref tematycznych i bardzo sprawnie prowadzi nas przez życie Karola Wojtyły. Z wielką uwagą słuchaliśmy opowieści przewodnika i jednocześnie oglądaliśmy fotografie, dokumenty i inne pamiątki z okresu młodości i kapłaństwa Wojtyły. Ekspozycja w muzeum, to podróż w czasie, która pozwoliła nam w pełni poznać życie, działalność i nauczanie Jana Pawła II oraz trudną historię Polski.

Naszą wycieczkę w Wadowicach, zakończyliśmy na kontemplacji i modlitwie w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Zwieńczeniem udanego dnia były oczywiście kremówki, wszyscy zajadali się pysznym ciastkiem, w uroczej kawiarence. Naprawdę są znakomite.