logo
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

aktualnie brak wydarzeń

Zobacz Kalendarz wydarzeń

BIP DPS PRZYSTAŃ
 

Karnawał 2017

1 lutego 2017 Karnawał 2017

Nadszedł styczeń a z nim wspaniały czas zabaw i radości. Nie przez przypadek, po pełnym zadumy adwencie a przed czasem postu w kalendarzu pojawia się karnawał. Na początek roku i środek zimy, dla poprawy nastroju i dla dodania energii, na zajęcie długich wieczorów, nasi przodkowie wprowadzili czas zabaw i hulanek. I my tradycyjnie, jak co roku zorganizowaliśmy zabawę karnawałową, która odbyła się 18 stycznia w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia Dąb. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Annę Trepkę – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, Panią Ewę Janiszewską – przedstawiciela Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice oraz Panią Izabelę Górecką – Pełnomocnika Prezydenta do Spraw Osób Niepełnosprawnych.  Swoją obecnością zaszczycili nas również goście z zaprzyjaźnionych Domów: DPS „Zacisze” z Katowic, DPS im. Jana Pawła II z Gorzyc oraz po raz pierwszy MDPS z Rybnika.
Wspaniałą oprawę muzyczną oraz cudowną zabawę zapewnił nam Wodzirej Pan Mirosław Kańtor, który swoją niespożytą energią i rewelacyjnymi pomysłami poderwał nas do wspólnej zabawy. Szczególne wrażenie zrobiło na nas zaproszenie do poloneza, który pod kierunkiem Pana Mirosława wyszedł nam przepięknie. Mogliśmy poczuć się jak na prawdziwym balu. Następnie porwały nas bardziej żywiołowe rytmy, które na dobre roztańczyły i rozbujały całą salę. Bez wytchnienia bawiliśmy się na przeróżne sposoby tańcząc w parach, formując  kółeczko lub pociąg. Wspaniałych zabaw było bez liku i nie sposób ich wszystkich wymienić. By trochę odpocząć i nabrać sił na dalsze pląsy w przerwie zasiedliśmy do pysznego poczęstunku, który po tak energetycznych tańcach smakował wyśmienicie.
Impreza była niezwykle udana, przeplatana muzyką, tańcami i radosnym gwarem.Cudowna atmosfera i niepowtarzalny klimat imprezy na długo zostanie nam w pamięci.